مجموعه رنگینو شما را به خرید بهترین محصولات خاک کاکتوس دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروشنده عمده قلمه جوانه کاکتوس

آنچه در این مقاله می خوانید ...

نکاتی درباره قلمه جوانه کاکتوسروش تولید قلمه جوانه کاکتوس چگونه است؟خرید بهترین قلمه جوانه کاکتوس

قلمه جوانه کاکتوس را می توان در خاک مناسب کاشت و بسته به نوع کاکتوس در زمان خاص خود آبیاری آن را انجام داد. کاکتوس ها یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی هستند که عموما در اندازه کوچک رشد کرده و از این جهت فضای کمی را در منازل به خود اختصاص می دهند. فروشنده این دسته از گیاهان قلمه کاکتوس را به صورت عمده و در مقادیر زیاد تولید کرده و آنها را روانه بازار مصرف می نماید.

فروشنده عمده قلمه جوانه کاکتوس

نکاتی درباره قلمه جوانه کاکتوس

نکاتی درباره قلمه جوانه کاکتوس کاکتوس ها دسته ای از گیاهان پر طرفدار می باشد که به ویژه در سال های اخیر بسیار مورد توجه علاقمندان گل و گیاه قرار گرفته است. طبق اطلاعات موجود در منابع علمی کاکتوس های اولیه گیاهانی بودند که عمدتا برگ داشتند اما این گروه از گیاهان نیز به فراخور انطباق و تطابق با محیط دچار تغییراتی شدند که از دست دادن برگ ها مهمترین مشخصه این تغییرات می باشد.

یکی از مشخصات انواع کاکتوس ها و قلمه های آنها وجود خار هایی با اندازه متفاوت می باشد که اندازه خار ها به نوع کاکتوس بستگی مستقیم دارد، انواع قلمه کاکتوس نوعی از روش تکثیر آنهاست که در علم کشاورزی قلمه زدن عبارت است از تکثیر گیاه به کمک شاخه، بدنه یا برگ گیاه که سبب ازدیاد گیاه می شود. مهمترین هدف از قلمه زدن ریشه دار کردن کاکتوس می باشد که این امر سبب رشد گیاه در محیط و خاک جدید خواهد شد.

بهترین زمان برای ریشه دار کردن و قلمه زدن کاکتوس ها فصل رشد آنها یعنی فصول بهار و تابستان است که سرعت رشد کاکتوس زیاد بوده و به زودی به بار نشسته و رشد می کند. در این زمینه لازم به ذکر است که از کاکتوس هایی باید استفاده شود که سالم هستند و فاقد قارچ یا سایر بیماری های گیاهی باشند، همچنین خاک مناسب نیز از جمله فاکتور های دیگری است که نقش موثری در رشد خوب گیاه بر عهده دارد. از این رو باید قلمه تازه را در خاکی با عناصر و مواد مفید غذایی قرار داد تا در شرایطی کاملا بهینه رشد نماید.

روش تولید قلمه جوانه کاکتوس چگونه است؟

روش تولید قلمه جوانه کاکتوس چگونه است؟ گیاهان موجود در طبیعت به گروه های مختلفی تقسیم می شوند که عبارتند از:

  • گیاهان و درختان که میوه داده و به بار می نشینند.
  • گل ها و گیاهان آپارتمانی مانند کاکتوس ها که انواع مختلفی داشته و در اشکال متنوعی قابل مشاهده می باشند.
  • گیاهانی مانند درختان بزرگ سرو و گیاهانی که در محیط زندگی انسان رشد می کنند و مختص فضای سبز هستند.

موضوع این مقاله گیاهان گروه دوم هستند که امروزه به گیاهانی با کاربری گیاهان آپارتمانی و فضا های بسته مبدل شده اند. کاکتوس ها نیز مانند تمامی گیاهان دیگر نیاز به تکثیر دارند. از این رو به کمک سه روش می توان به تولید قلمه کاکتوس و تکثیر آن پرداخت. این سه روش عبارتند از:

  • جدا کردن پا جوش های گیاه
  • جدا کردن برگ، ساقه یا شاخه

در روش اول پا جوش های گیاه را از گیاه اصلی به کمک یک شیء برنده جدا کرده و آن را در خاک می کارند. در روش دیگر نیز از قسمت های نام برده شده استفاده کرده و تکثیر گیاه را انجام می دهند. مهمترین نکته در این زمینه برخورداری از خاک مناسب و آبیاری به موقع است که نقش مهمی در ریشه دار کردن کاکتوس بر عهده دارد.

خرید بهترین قلمه جوانه کاکتوس

خرید بهترین قلمه جوانه کاکتوس یکی از شیوه های خرید کاکتوس با قیمت مناسب خرید قلمه آن است. قلمه این گیاه به دلیل این که کوچک بوده و در مراحل ابتدایی رشد است قیمت کمتری دارد. از این رو با مراجعه به مرکز فروش قلمه کاکتوس می توان از نمونه های مختلف آن دیدن کرده و قلمه مناسب را خریداری کرد، کاکتوس ها به گونه های مختلفی تقسیم می شوند که هر کدام اندازه و شیوه نگهداری خاص خود را دارند که بهتر است در هنگام خرید شرایط نگهداری آن را از فروشنده جویا شد.

مریم باقری

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه رنگینو شما را به خرید بهترین محصولات خاک کاکتوس دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *