مجموعه رنگینو شما را به خرید بهترین محصولات خاک کاکتوس دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید بهترین پیوند قلمه کاکتوس

آنچه در این مقاله می خوانید ...

تفاوت قلمه زدن کاکتوس میوه دار با سایر مدل هاخاک مناسب برای ریشه دار کردن قلمه کاکتوس

نوع قلمه کاکتوس در جهان در ابعاد و گونه های مختلف پرورش داده می شوند افرادی که به دنبال پیوند قلمه کاکتوس هستند می توانند مستقیم این گیاه را از گل خانه ها در انواع های مختلف  خریداری کنند این روزها قلمه کاکتوس با قیمت های بسیار عالی در بازارها عرضه می گردد. 

خرید بهترین پیوند قلمه کاکتوس

تفاوت قلمه زدن کاکتوس میوه دار با سایر مدل ها

تفاوت قلمه زدن کاکتوس میوه دار با سایر مدل هاتابستان بهترین فصل قلمه کاکتوس میوه دار می باشد برای قلمه زدن این گیاه بهتر است به چند نکته ای توجه داشته باشید.
از چاقوی تیز برای ساقه ها استفاده کنید  ساقه بریده شده را چند روز در هوای آزاد قرار دهید تا خشک نشود به این خاطر که ظرف و گیاه نم دار باعث پوسیدگی ریشه می شود.
خاک مناسب کاکتوس سنگ ریزه است تا  آب به سرعت خارج شود همچنین هوا در ریشه ها به گردش بیفتد. در دو هفته اول به کاکتوس با آبپاش آبیاری کنید و هفته های دیگر را به اندازه ی استکان به آن آب رسانی کنید .
امروزه با پیوند زدن و قلمه زدن کاکتوسها شکل های بسیار زیبایی را به خود اختصاص داده اند و مخاطبین زیادی را به سمت خود کشانده اند.

خاک مناسب برای ریشه دار کردن قلمه کاکتوس

خاک مناسب برای ریشه دار کردن قلمه کاکتوسمی خواهیم شم را با طریق ریشه زدن کاکتوس آشنا کنیم وسایل مورد نیاز، الف، ظرفی به عمق ۵ سانتی متر با بدنه ای شفاف تا ته ظرف به خوبی دیده شود.
ب، خاک کاکتوس ماسه یا سنگ ریزه هایی که اندازه یک دانه برنج را داشته باشند.، قلمه کاکتوس حالا به مرحله انجام کار رسیده ایم ۱ ظرف را آماده کرده فراموش نشود ظرف کاکتوس باید بدون سوراخ باشد.
۲ بعد از این که ظرف را آماده کرده اید ماسه را هم بدون کود یا مکمل مخلوط در آن آماده داشته باشید. ۳ ظرف ر پر ز ماسه کنید.
۴ قلمه های مورد نیاز را از بدنه کاکتوس جدا کرده و آنها را طول یک هفته در جای سرد نگهداری کنید تا قسمت انتهای کاکتوس خشک شود.
۵ بعد مدت یک هفته قلمه را بر روی خاک قرار دهید دقت داشته باشید که در عمق زیاد نکارید با فشار کم قلمه را در خاک به طوری که بایستد قرار دهید.
۶ گلدان را در جای خنک بدون نور مستقیم قرار دهید و یک هفته را به آن آب ندهید بزارید در همان وضع بماند. ۷ بعد از به اتمام رسیدن یک هفته حالا نوبت به آبیاری رسیده از آبپاش برای آب رسانی به کاکتوس استفاده کنید.
دقت کنید خیلی کم آب را روی سطح خاک اسپری کنید. دو هفته به همین روش کاکتوس را آب دهید سری بعد با بیشتری به اندازه ته استکان آب در گلدان بریزید بعد از اتمام آب بزارید تا ۴ روز بگذرد و دوباره کار را تکرار کنید.

مریم باقری

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه رنگینو شما را به خرید بهترین محصولات خاک کاکتوس دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *