مجموعه رنگینو شما را به خرید بهترین محصولات خاک کاکتوس دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

توزیع مستقیم قلمه کاکتوس راکتی

آنچه در این مقاله می خوانید ...

قلمه کاکتوس راکتی چه ویژگی هایی دارد؟قلمه کاکتوس راکتی چگونه نگهداری می شود؟پخش بهترین قلمه کاکتوس راکتی

کاکتوس گیاهی است گوشتی و ضخیم که خارهایی روی برگ آن وجود دارد. کاکتوس ها به آب کمی نیاز دارند و قادر به ذخیره سازی آب هستند و بیشتر در مناطق گرم و خشک رشد می کنند و از جمله گیاهانی هستند که طرفداران به خصوص خود را دارند. این گیاه قابلیت تکثیر را دارد و از طریق قلمه زدن تکثیر می شود. دربین انواع کاکتوس ها قلمه کاکتوس راکتی بسیار تکثیر می شود و از قسمت هایی که به خاطر رشد گیاه از بدنه آن بیرون می آید می توان برای قلمه زدن استفاده کرد.

توزیع مستقیم قلمه کاکتوس راکتی

قلمه کاکتوس راکتی چه ویژگی هایی دارد؟

قلمه کاکتوس راکتی چه ویژگی هایی دارد؟ با قلمه کردن بیشتر کاکتوس ها می توان این گیاه را ریشه دار کنید. بهترین زمان برای کاکتوس ها که تاثیر بیشتری دارد و به دلیل رشد بیشتر گیاهان در فصل بهار و تابستان توصیه می‌شود که در این فصول گیاه را قلمه بزنید. برای قلمه زدن گیاهی را انتخاب کنید که یک سال از عمر آن گذشته باشد و موجب خواهد شد قلمه زدن شما با موفقیت انجام شود.

قبل از برش گیاه را آبیاری کرده تا آب کافی داشته باشد.با استفاده از یک چاقوی بسیار تیز بخشی را که می خواهید قلمه بزنید به آرامی برش داده و قسمت جدا شده و برش خورده را در مکانی خنک قرار داده تا خشک شود و پینه ببندد قبل از خشک شدن نمی توانید آن را در گلدان بکارید چون موجب می شود گیاه بوسیله قارچ از بین برود.

اگر با قلمه زدن آشنایی ندارید و این کار را به خوبی نمی توانید انجام دهید با خرید قلمه کاکتوس از بسیاری از گل فروشی ها و مراکز پرورش گل و گیاه و گلخانه ها می توانید آن را به صورت آماده تهیه کنید و این گیاه را تکثیر کنید. توجه داشته باشید که به محض کاشت، گیاه را نباید آبیاری کرد به دلیل نبود ریشه، قلمه شما از بین می رود، بعد از ۷ روز از کاشتن قلمه مجاز به آبیاری آن هستید.

قلمه کاکتوس راکتی چگونه نگهداری می شود؟

قلمه کاکتوس راکتی چگونه نگهداری می شود؟ کاکتوس ها دارای انواع مختلفی هستند که هرکدام شرایط نگهداری خاصی را می طلبد، بر حسب نگهداری آن ها گونه ای به روش های ساده و گونه های دیگر نگهداری آن‌ ها سخت می‌باشد. بسیاری از کاکتوس ها بعد از مدتی گلهای زیبایی در بدنه آن ها رشد می کند و بعضی از کاکتوس های دیگر میوه می دهند که جزء میوه های درجه یک به شمار می رود.

برای انواع کاکتوس ها روش های مختلفی برای قلمه زدن وجود دارد. بهترین روشی که برای قلمه کاکتوس درجه یک مناسب می باشد برش دادن گیاه و نگهداری آن در مکانی خشک و خنک می باشد که محل برش پینه ببندد و بعد از آن گیاه را به صورت افقی درون خاک گلدان قرار دهید تا ریشه بزند که این کار نیازمند صبر و حوصله زیاد می باشد.

کاشت افقی قلمه ها نسبت به کاشت عمودی از رشد بهتری برخوردار است، زیرا در کاشت افقی بیشترین تماس بین گیاه و سطح خاک وجود دارد و از طریق خاک مواد مورد نیاز بیشتری وارد گیاه می شود. کاکتوس به دلیل اینکه در بومی مناطق گرم و خشک می باشد از آبیاری بیش از حد آن بپرهیزید چون موجب خراب شدن و قارچی شدن گیاه می شود. بیشتر کاکتوس ها را نیز در آپارتمان می توان نگهداری کرد بسیاری از آنها در نور کم و سایه نیز قابلیت رشد دارند.

پخش بهترین قلمه کاکتوس راکتی

پخش بهترین قلمه کاکتوس راکتی در اکثر شهرها گلخانه های تخصصی و مراکز پرورش گل و گیاه وجود دارد که علاوه بر نگهداری پخش و فروش انواع گیاهان،به قلمه زدن و تکثیر گیاهان فعالیت دارند و آن ها را برای گلخانه ها و گل فروشی ها آماده می کنند.شما می توانید این قلمه ها را از فروشنده قلمه کاکتوس خریداری کنید و در گلخانه کوچک خانه خود نگهداری کنید که تاثیر بسزایی بر زیبایی خانه و شادابی روحیه شما دارند و جزئی از دکوراسیون خانه به شمار می روند.

مریم باقری

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه رنگینو شما را به خرید بهترین محصولات خاک کاکتوس دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *