مجموعه رنگینو شما را به خرید بهترین محصولات خاک کاکتوس دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

بازار فروش قلمه کاکتوس گرد در تهران

آنچه در این مقاله می خوانید ...

نکاتی درباره قلمه کاکتوس گردقلمه کاکتوس گرد چگونه تولید می شود؟خرید مستقیم قلمه کاکتوس گرد

از جذاب ترین و متنوع ترین گیاهان خانگی میتوان به کاکتوس ها اشاره کرد. کاکتوس ها بسیار با محیط سازگار بوده و حتی در دست افراد غیرکشاورز نیز رشد میکنند و احتمال خشک شدن آنها بسیار پایین است. در ابتدا کاکتوس گرد فقط در نواحی آمریکای مرکزی رشد میکرد اما امروزه در بسیاری از مناطق گرم و خشک جهان قلمه کاکتوس گرد وجود داشته و توسط مردم کاشت و پرورش داده میشود. هنگامی که طوفان به راه می‌افتد، کاکتوس آب مورد نیاز خود را ذخیره کرده و طی ماه های گرم و خشک سال همان آب را مصرف میکند.

بازار فروش قلمه کاکتوس گرد در تهران

نکاتی درباره قلمه کاکتوس گرد

نکاتی درباره قلمه کاکتوس گرد کاکتوس ها ریشه بسیار بلند و عمیقی دارند که در اعماق خاک آب را جست و جو میکنند و ساقه ی آنها روزنه های شبکه مانندی دارند که محل ذخیره کردن آب هستند به همین دلیل ساقه ی کاکتوس توسط تیغ هایی محافظت میشود. اغلب کاکتوس ها برگ های خیلی کوچک داشته و یا اصلا برگ ندارند. قلمه زدن کاکتوس گرد، یکی از اصلی ترین روش های تکثیر این گیاه است. به طور کلی اصطلاح قلمه زدن یعنی از طریق برگ یا شاخه یا قسمتی از بدنه گیاه برای به وجود آوردن گیاه جدید استفاده کنیم. معمولا با انواع قلمه، کاکتوس را به راحتی میتوانید ریشه دار کنید و آن را پرورش دهید. فصل مناسب برای قلمه زدن کاکتوس، فصل رشد آنها میباشد که معمولا بهار و تابستان است. اما نکته بسیار مهم این است که زمانی که گیاه در خواب است به هیچ عنوان نباید قلمه زنی کنید وگرنه گیاه خشک میشود.

قلمه کاکتوس گرد چگونه تولید می شود؟

قلمه کاکتوس گرد چگونه تولید می شود؟ برای تکثیر و پروش کاکتوس ابتدا باید چگونگی قلمه زدن آن را بدانیم. برای تولید قلمه کاکتوس در مرحله اول ابتدا باید قسمتی از گیاه را که حداقل بیشتر از یک سال سن دارد را برای ریشه دار کردن انتخاب کنیم. سپس با یک جسم تیز مانند کات یا تیغ ضدعفونی شده بخش مورد نظر را جدا میکنیم. برای این مرحله باید از چند روز قبل گیاه را آبیاری کنیم تا آب در بافت گیاه وجود داشته باشد. بعد از برش دادن، قسمت برش داده شده را در محلی خنک و بدون آفتاب قرار میدهیم تا همان قسمت خشک شود و به اصطلاح پینه ببندد. در صورت خشک نشدن قسمت برش داده شده بلافاصله بعد از کاشت در گلدان، در اثر بیماری های قارچی، گیاه از بین خواهد رفت. مدت زمان خشک شدن آن تقریبا بین ۳ تا ۱۵ روز متغیر است. برای قلمه زدن کاکتوس، از خاک کاکتوس استفاده میکنیم که ابتدا باید خاک بستر کاشت را با قارچ کش ضدعفونی کنیم. بعد از خشک شدن قسمت قلمه، آن را در خاکی کع آماده کرده ایم قرار میدهیم و ان را تا ۳سانتی متر در خاک فرو کنیم کافی است.

خرید مستقیم قلمه کاکتوس گرد

خرید مستقیم قلمه کاکتوس گرد جهت پروش کاکتوس میتوانید بذر آن را تهیه کنید و هم میوانید قلمه آن را تهیه کنید. اما برای پرورش کاکتوش گرد بهتر است از طریق قلمه زدن اقدام به تکثیر کنید. قلمه زدن در مقایسه با کاشت بذر از مزایای بیشتری برخوردار است و درصد تکثیر و سبز شدن آن نیز بیشتر است. اگر از قلمه کاکتوس درجه یک استفاده کنید، گیاهی که سبز میشود دارای استقامت بیشتری بوده و روند خشک شدن آن سخت تر و طولانی تر خواهد بود. برای خرید قلمه کاکتوس علاوه بر اینکه میتوانید آن را از گلخانه ها تهیه کنید، میتوانید آن را به طور مستقیم از وب سایت های اینترنتی خریداری کنید. هنگام خرید آنلاین میتوانید انواع قلمه ها را با کیفیت های مختلف بررسی کنید و انواع قلمه های ایرانی و حتی خارجی را خریداری کنید. از نظر قیمت نیز میتوانید سایت های متفاوت را مقایسه کنید و خریدی با کیفیت بالا و ارزان ترین قیمت داشته باشید و در وقت خود نیز صرفه جویی کنید. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مریم باقری

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه رنگینو شما را به خرید بهترین محصولات خاک کاکتوس دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *